سیستم جدید هیوندای برای جلوگیری از مرگ کودکان داخل خودرو
 گاهی اوقات خودروسازان ایده‌های بسیار احمقانه برای ویژگی‌های اتومبیل خود ارائه می‌دهند و کار ما این است که بدون توجه به این موارد، جزییات آنان را برای شما گزارش دهیم، اما امروز یک ویژگی بسیار خوب معرفی شده است و بسیار خوشحال هستیم که می‌خواهیم آن را برای شما تشریح کنیم، زیرا کمپانی خودروسازی هیوندای در آخرین اقدام خود یک ایده بسیار جالب ارائه کرده و همچنین سیستم‌های مورد نیاز آن را اختراع کرده است تا این اطمینان بوجود آید که هنگام پارک اتومبیل و ترک آن، هیچکس بر روی صندلی‌های عقب حضور نداشته باشد. البته شاید این سیستم برای افراد بزرگسال چندان کاربردی نباشد، اما برای کودکان و حفظ جان آنان می‌تواند بسیار حائز اهمیت و کاربردی باشد.
 
کاربرد این سیستم بسیار ساده است. بر روی صندلی‌های عقب اتومبیل از سنسورهای "اولتراسونیک" استفده شده است و می‌تواند فشار بر روی صندلی را احساس کند، اما زمانی کاربرد خود را نشان می‌دهد که شما قصد خروج از اتومبیل و قفل کردن درب اتومبیل را داشته باشید. در این صورت اگر کودکی بر روی صندلی‌های عقب اتومبیل باشد و شما متوجه حضور آنان نباشید، سیستم شروع به هشدار به مالک اتومبیل از طریق سیستم‌های صوتی و یا چراغ‌های روشنایی می‌کند.
این تمام ماجرا نیست، زیرا شما هربار که وسیله نقلیه خود را خاموش می‌کنید و درب اتومبیل را برای خروج باز می‌کنید، بر روی صفحه کیلومتر اتومبیل پیامی تحت عنوان "صندلی‌های عقب خود را چک کنید" به نمایش در می‌آید تا راننده را از وجود کودکان خود بر روی صندلی‌های عقب آگاه سازد، هرچند این سیستم با تلفن همراه مالک اتومبیل ارتباط داشته و هشدارهای لازم را در تلفن همراه نیز هشدار می‌دهد تا حافظ جان کودک محبوس شده خود در اتومبیل باشد.
تصور این موضوع که یک فرد کودک خود را در داخل اتومبیل فراموش کند بسیار سخت است، اما طبق گفته‌های هیوندای تنها تا سال 2017 میلادی شاهد مرگ 38 کودک بر اثر گرمازدگی در داخل کابین هستیم، به همین دلیل است که ما به فکر ساخت این سیستم برای محصولات خود افتاده‌ایم، هرچند این سیستم بر روی محصولات 2019 هیوندای و محصولات پس از آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.