در حال حاضر بازار خودرویی ایران در آشفته ترین حالت خود قرار داشته و قیمت خودروها ساعت به ساعت تغییر می‌کند. در این مطلب به سراغ بررسی بازه قیمتی 90 میلیون تومان در شرایط فعلی بازار خودرویی کشور می‌رویم و برخی از خودروهایی که می‌توان با این بودجه تهیه کرد را نام خواهیم برد.
(لازم به ذکر است اغلب خودروهای نام برده شده در این گزارش به صورت کارکرده هستند)

1- دنا پلاس

دنا پلاس به عنوان سومین خودرو ملی گروه صنعتی ایران خودرو شناخته شده و در حال حاضر یکی از پر فروش ترین سدان‌های اقتصادی موجود در بازار خودرویی کشور است. این خودرو دارای یک موتور ۱.۷ لیتری تنفس طبیعی با قدرتی برابر با ۱۱۴ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۵۵ نیوتن متر است.

لازم به یاداوریست که با بودجه ذکر شده، میتوان دنا پلاس را با مدل ساختاری ۱۳۹۶ و با کارکردی کمتر از ۲۰ هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی، ظاهری و جانبی (بیمه نامه مدت دار، لوازم اضافه و …) تهیه کرد.

2 - رنو ساندرو

رنو ساندرو در واقع نمونه هاچ بک تندر ۹۰ موجود در ایران است که توسط کمپانی فرانسوی رنو حدود ۱۲ سال پیش تولید شد. این خودرو در ایران توسط شرکت پارس خودرو مونتاژ و به بازار خودرویی کشور عرضه می‌شود و دارای تقاضای بالایی برای خرید از سوی مشتریان است. رنو ساندور دارای یک پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی با قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۴۰ نیوتن متر است. لازم به ذکر است که با بودجه اعلام شده، می‌توان رنو ساندرو را در نمونه اتوماتیک با مدل ساختاری ۱۳۹۵ و با کارکردی کمتر از ۴۱ هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی، ظاهری و جانبی تهیه کرد.

3 - لیفان X60

لیفان X60 یکی از کراس اوورهای چینی و اقتصادی موجود در بازار خودرویی ایران بوده که با همکاری برند چینی لیفان، توسط شرکت کرمان موتور مونتاژ و روانه بازار می‌شود. این خودرو دارای یک موتور ۱.۸ لیتری تنفس طبیعی با قدرتی برابر با ۱۳۱ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۶۸ نیوتن متر است.

لازم به ذکر است که با بودجه اعلام شده، می‌توان لیفان X60 را با مدل ساختاری ۱۳۹۴ با گیربکس دستی در بهترین شرایط فنی، ظاهری و جانبی با کارکردی در حدود ۶۰ هزار کیلومتر خریداری کرد.

4 - مگان ۲۰۰۰ اتوماتیک
رنو مگان یکی از بهترین خودروهای تولید شده در خطوط تولید شرکت پارس خودرو از گذشته تاکنون بوده و از کیفیت و دوام خوبی پس از گذشت چندین سال برخوردار است. رنو مگان در نمونه اتوماتیک ۲۰۰۰ خود دارای یک پیشرانه ۲.۰ لیتری تنفس طبیعی با قدرتی برابر با ۱۳۶ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۸۸ نیوتن متر است.

لازم به ذکر است که با بودجه‌ای برابر با ۹۰ میلیون تومان، می‌توان رنو مگان ۲۰۰۰ را با مدل ساختاری ۱۳۸۹ و با کارکردی کمتر از ۱۶۵ هزار کیلومتر تهیه کرد.

5- تندر پلاس دنده‌ای

تندر پلاس در واقع فیس لیفت تندر ۹۰ بوده که مورد توجه بخشی از مشتریان داخلی قرار گرفته و تقاضا برای خرید آن نسبتا بالا اعلام شده است. تندر پلاس دارای موتور ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی با قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۴۰ نیوتن متر است. لازم به ذکر است که با بودجه اعلام شده، میتوان این خودرو را با مدل ساختاری ۱۳۹۷ و به صورت صفر کیلومتر خریداری کرد.


 6 - برلیانس h330

برلیانس h330 در واقع یک سدان اقتصادی چینی بوده که چند سالیست توسط شرکت پارس خودرو مونتاژ و به بازار خودرویی کشور عرضه می‌شود. این خودرو دارای دو نوع پیشرانه است که در این گزارش نمونه ۱.۵ لیتری آن با قدرت ۱۰۳ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۳۸ نیوتن متر با گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته لحاظ گردیده است.

لازم به ذکر است که با بودجه اعلام شده، می‌توان برلیانس h330 در نمونه اتوماتیک با مدل ساختاری ۱۳۹۶ با کارکردی کمتر از ۲۷ هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی، ظاهری و جانبی خریداری کرد.

7 - پژو ۲۰۷ جدید (اتوماتیک)

پژو ۲۰۷ جدید در واقع فیس لیفت ۲۰۷ قدیمی بوده که دستخوش تغییرات ظاهری و داخلی جزئی شده است. این خودرو توسط گروه صنعتی ایران خودرو تولید و روانه بازار می‌شود و دارای تقاضای بسیار زیادی برای خرید از سوی مشتریان است. پژو ۲۰۷ جدید از همان پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی با قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۴۲ نیوتن متر به همراه گیربگس اتوماتیک ۴ سرعته بهره می‌برد. لازم به ذکر است که با بودجه معین شده، می‌توان ۲۰۷ جدید را در نمونه اتوماتیک با مدل ساختاری ۱۳۹۶ و با کارکردی در حدود ۳۰ هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی، ظاهری و جانبی خریداری کرد. در پایان لازم به یاداوریست که قیمت اعلامی برای هر خودرو مربوط به تاریخ ۱۹ شهریورماه سال جاری است.