گذشت بیش از ۱۶سال از اولین تولید و حضور پژو ۲۰۶ در خیابان‌های ایران و اقبال خوب مردم نسبت به این خودروی خوش‌فرم فرانسوی نشان می‌دهد که ایران‌خودرویی‌ها توانسته‌اند با یک خوش‌شانسی بزرگ و انتخابی بی‌نظیر بازار خوبی برای خودشان دست و پا کنند.


تیپ های مختلف پژو 206 هاچ بک را بشناسید :

تیپ یک: اولین سری‌های این تیپ از ۲۰۶ در سال ۸۰ تولید شده است. اگر بگوییم که سیستم‌های فابریک صوتی این خودرو از نوع نوار کاست است قطعا باقی مطالب دستتان می‌آید! موتور این خودرو از نوع TU3 بوده و حجم ۱.۴ لیتری دارد. قدرت موتور آن به ۷۵ اسب بخار می‌رسد.

تیپ دو: ایران‌خودرو در حقیقت با ارتقا تیپ یک، به تیپ دو ۲۰۶ رسید. بسیاری از امکانات و ویژگی‌های این مدل از ۲۰۶ به تیپ یک شباهت داشته و از نظر برخی امکانات و آپشن‌ها ارتقا یافته است. از سال ۱۳۹۰ به بعد ترمز ABS نیز به آن افزوده شد و تا همین چند سال قبل پرفروش‌ترین مدل ۲۰۶ نام گرفت ولی با تولید تیپ ۵، این رتبه و لقب از تیپ دو ۲۰۶ گرفته شد.

تیپ سه: اگر خودرویی با تجهیزات تیپ ۵ ولی با مشخصات فنی تیپ یک و دو می‌خواهید، می‌توانید روی تیپ سه پژو ۲۰۶ حساب کنید. سیستم تهویه هوای مطبوع، آینه‌های گرمکن‌دار برقی، دو کیسه هوا، ترمز ABS، سیستم صوتی کلاریون و… این خودرو باعث شده بود در زمان خودش، سر و صدای زیادی به پا کرده و آپشن‌دار ترین خودروی ایرانی نام بگیرد!

تیپ چهار: این تیپ از خودروهای ۲۰۶ تولید داخل اولین سری این خودرو بودند که موتورهای TU5 روی آن نصب شد و قدرت موتور آن به ۱۱۰ اسب بخار رسید. استفاده از گیربکس اتوماتیک AL4 که جزو گیربکس‌های معروف آن زمان در سایر خودروهای روز دنیا بود باعث شده بود این تیپ از ۲۰۶ مورد توجه مشتریان قرار بگیرد.

تیپ پنج: ترمزهای دیسکی ABS چهارکاناله، شتاب قابل قبول، ارتفاع کمتر سیستم تعلیق و بسیاری از امکانات دیگر که جزو آپشن‌های مدنظر بسیاری از خانواده‌های ایرانی است باعث شد به یکی از محبوب‌ترین خودروهای تولید داخل تبدیل شود که با موتور TU5 و قیمت مناسب، یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای آنها تبدیل شود. این خودرو با موتوری که ۱۱۰ اسب بخار قدرت دارد، هنوز در خیابان‌های کشورمان گشت و گذار می‌کند و توسط ایران‌خودرو تولید می‌شود.

تیپ شش: این تیپ از ۲۰۶ را می‌توان ترکیب تیپ ۴ و ۵ نامید. ترکیبی از گیربکس اتوماتیک که بعدها به صورت تیپ ترونیک درآمد و با موتور ۱.۶ لیتری به بازار عرضه شد. این خودرو با تلفیقی از ویژگی‌های تیپ ۴ و تیپ ۵ تولید شد.


برای خرید پژو 206 کارکرده چقدر باید هزینه کرد؟

قیمت این خودرو در بازار خودروهای کارکرده بسیار متفاوت است چرا که وجود تیپ‌های مختلف باعث شده تفاوتهای گوناگونی باهم داشته و اثرگذاری مدل آنها نیز به فاکتور دیگری برای تنوع قیمتی تبدیل شده است. شما در حال حاضر می‌توانید با نقدینگی در حدود ۸ میلیون تومان یک پژو ۲۰۶ تیپ یک قابل قبول خریداری کنید.

در دیگر تیپ‌ها نیز مثلا می‌توانید ۲۰۶ بدون رنگ با فنی خوب مدل ۸۵ را با مبلغی در حدود ۱۷ میلیون تومان خریداری کنید. تیپ ۳ و ۵ نیز با همان مشخصاتی که برای تیپ ۲ گفتیم در بازار خودروهای کارکرده قیمتی در حدود ۱۹ میلیون تومان دارند. اگر از طرفداران خودروهای اتوماتیک هستید، می‌توانید تیپ ۶ مدل ۹۰ این خودرو را با هزینه‌ای در حدود ۲۵ میلیون تومان خریداری کنید.

تیپ های مختلف پژو ۲۰۶ صندوقدار را بشناسید :

پژو ۲۰۶ صندوقدار V1: این خودرو که فقط تا ۸۹ تولید شده است، از امکانات آن می‌توان به سیستم تهویه هوای دستی و ترمزهای عقب دیسکی با کیفیت اشاره نمود.

پژو ۲۰۶ صندوقدار V2: در این مدل از خودروی ۲۰۶، آپشن‌ها و امکانات مشابه V1 است. با این تفاوت که موتور این خودرو پایه گازسوز بوده و ترمزهای این نوع از پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز تا قبل از سال ۹۰ ترمز ABS نداشت که ضعف بزرگی برای این خودرو محسوب میشد.

پژو ۲۰۶ صندوقدار V8، V9 و V10: این سه مدل از نظر آپشن‌ها و امکانات، کامل بوده و همچنین از نظر موتور با مدل پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مشترک‌اند. منتها وی ۸ از گیربکس دستی و وی ۹ از گیربکس اتوماتیک استفاده می‌کنند. وی ۱۰ نیز دوگانه سوز بوده و از نظر استقبال مردم نیز خوب ارزیابی شده است.

پژو ۲۰۶ صندوقدار V20: این خودرو از انواع دیگر پژو ۲۰۶ صندوق‌دار از اقبال کمتری در بازار خودروهای کارکرده و صفر برخوردار بوده است که دلیل آن حجم موتور پایین ۱.۴ لیتری است که به طرز قابل محسوس، قدرت آن را به نسبت سایر مدل‌ها کاهش داده است.

قیمت حداقلی دو مدل پرطرفدار پژو ۲۰۶ صندوقدار و هاچ بک در بازار چقد است ؟

این مدل از پژو ۲۰۶ همانند مدل هاچ‌بک آن دارای تنوع قیمتی زیادی بوده و در این گزارش به دو مدل پرفروش و پرطرفدار آن می‌پردازیم که مدلهای v8 و v9 هستند که دومی همان مدل اتوماتیک مدل ابتدایی است.

قدیمی‌ترین مدل v8 در بازار خودروهای کارکرده با قیمتی در حدود ۱۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین اگر می‌خواهید مدل اتوماتیک همین خودرو را خریداری کنید می‌توانید با پرداخت چیزی در حدود ۴ میلیون تومان بیشتر، صاحب مدل v9 این خودرو شوید.

هزینه‌ها و نکاتی که باید در خرید پژو 206 به آنها دقت کنید:

۱- خودروی ۲۰۶ یک خودروی جوان‌پسند است و همین نکته کافیست که حسابی حواستان را جمع کنید که صاحب قبلی خودرو چه کسی بوده و چگونه از آن استفاده کرده است. معمولا توصیه می‌شود خودروهایی که تیونینگ شده‌اند را نخرید!

۲- اگر قصد ۲۰۶ را دارید باید بدانید که ایمنی این خودرو به نسبت سایر مدلهای ارزان قیمت پژو، زبانزد است و همین ویژگی باعث می‌شود وقتی تصادفی از جلو رخ می‌دهد، این خودرو از جلو جمع شده و جمع‌شدگی به اتاق ماشین نمی‌رسد. پس حواستان به چک کردن دقیق دسته موتور، سرشاسی‌ها و سینی رادیاتور باشد چرا که ظاهر کاپوت فریبنده است.

۳- بازدید موتور پس از باز کردن قالپاق آن در خودروهایی مثل ۲۰۶ بسیار ضروری است. پس از چک کردن کارکرد خودرو با دیاگ، حتما موتور را نیز بازدید کنید. وجود کربن‌ها و روغن سوخته نشان می‌دهد شما در حال خرید یک فاجعه هستید! البته اگر برایتان مهم نیست چیزی در حدود ۲.۵ میلیون تومان برای تعمیر موتور خرج کنید، پیشنهاد می‌کنیم داخل موتور را بازدید نکنید!

۴- حواستان به واشر سرسیلندر تیپ دو باشد. طبق گفته‌های کارشناسان این قطعه از تیپ دو در معرض خرابی بوده و خرجی در حدود ۵۰۰ هزار تومانی روی دست شما خواهد گذاشت. البته در تیپ ۵ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

۵- در مورد تسمه تایم خسیس نباشید! اگر از فردی ناشناس ۲۰۶ خریداری کردید سریعا نسبت به تعویض این مورد اقدام کنید چرا که اگر در مکانی غیر از شهر یا دور به تعمیرگاه دچار خرابی شود خرج سنگینی روی دست شما خواهد گذاشت.

۶- سلامت گیربکس و صفحه کلاچ را جدی بگیرید. اگر در تست‌هایتان متوجه ضعیف بودن این دو مورد شدید، باید بدانید که دیر یا زود باید به تعمیرگاه مراجعه کنید و خرج قابل توجهی خواهید داشت.

۷- اگر تنها ایراد ۲۰۶ مدنظرتان خوردگی جزئی در یا کاپوت باشد و به این موضوع حساس هستید، نگران نباشید و مورد خوبتان را از دست ندهید چرا که خرید درب آکبند ۲۰۶ یا درب کاپوت هزینه‌ای در حدود ۳۰۰ هزار تومان دارد که قطعا به از دست دادن یک خودروی خوب از نظر فنی و شاسی‌ها نمی‌ارزد!

۸- پژو ۲۰۶ لزوما پرخرج نیست! این اعتقاد اشتباهی است که در بازار وجود دارد. البته بعضی‌ها می‌گویند خرج پژو پس از ۴-۵ سال بروز می‌کند ولی باید توجه داشت که طبیعتا خودرویی با این کیفیت که قطعاتش ۴-۵ سال عمر کند طبیعتا مثل همه خودروهای دنیا نیاز به تغییر و تعمیر دارد.

در صورتی که قصد خرید پژو 206 به صورت اقساطی (کارکرده و یا صفر) را دارید با کارشناسان فروش پدیده خودرو تیراژه در تماس باشید : 77480480-021 | 77164810-021