مزایای خودروی ام وی ام X22
یکی از قدیمی‌ترین خودروسازان چینی حاضر در بازار خودرویی ایران، شرکت چری است. این شرکت با همکاری مدیران خودرو چند مدل از محصولات خود را بیش از ۱۰ سال است که در ایران به فروش می‌رساند و درحال حاضر با عرضه محصولاتی همچون تیگو۷، تیگو۵، X33، X22، ام وی ام ۵۵۰، ام وی ام ۳۱۵ و ام وی ام ۱۱۰ جدید یکی از فعال‌ترین شرکت‌های خصوصی در کشور بشمار می‌آید.
 
 
 
حال در این مطلب به معرفی چندین نکته مهم پیرامون خرید یکی از محصولات جدید این شرکت در رده مینی کراس اوورها در بازار خودرویی ایران پرداخته و عوامل مهم در خرید این محصول در کشور را بررسی خواهیم کرد. البته این نکته لازم به یاداوری است که از معرفی ایکس۲۲ به بازار خودرو کشور مدت زمان زیادی سپری نشده و این محصول و همچون تیگو ۷ جدیدترین عضو خانواده محصولات چری در ایران محسوب می‌شوند.

خدمات پس از فروش و گسترده
این شرکت نماینده و ارائه دهنده خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات برند چینی چری و یکی از گسترده‌ترین مراکز خدماتی مابین سایر شرکتهای خصوصی عرضه‌کننده خودرو در ایران بوده و بر اساس آخرین ارزیابی اعلام صورت گرفته توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، شرکت مدیران خودرو موفق به کسب جایگاه اول در میزان رضایت مندی مشتریان با امتیاز دریافتی ۶۹۶، پیرامون خدمات پس از فروش در بین شرکت‌های تولید کننده خودرو در کشور نیز قرارگرفته است.

بر این اساس مدیران خودرو توانست در موارد تعیین شده‌ای همچون نحوه اطلاع رسانی ، مدت زمان تحویل خودرو، برخورد و شیوه درست پاسخ به مشتریان در نمایندگی‌ها، تنوع در شرایط فروش و رنگ انتخابی ‌ومتناسب بودن مبلغ پرداختی با ارزش واقعی خودرو، موفق به‌کسب بالاترین امتیاز نسبت به سایر شرکت‌ها شود. همچنین مدیران خودرو طبق آمار رسمی اعلام شده با ۳۶ درصد نرخ رشد فروش و تولید خودرو، در صدر تولیدکنندگان خصوصی اتومبیل در کشور قرار دارد.

طراحی ظاهری
طراحی ظاهری X22  با استفاده از زبان طراحی جدید شرکت چینی چری بر روی پلتفرم ام وی ام ۳۱۵ پیاده سازی شده است. این شرکت با استفاده از خطوط تیز و زاویه دار و جدید در بخش جلویی خودرو شامل چراغهای جلو و جلو پنجره، نمای جلوی X22 را قدرتمند و چابک طراحی کرده تا بتواند جوان پسند بودن، زیبایی و بروز بودن این خودرو بطور کامل در دیدگاه خریداران نمایان سازد. در نمای عقب نیز این خودرو فراوانی به ام و ام ۳۱۵ داشته و دارای جذابیت‌های بسیاری در این رده قیمتی است. با بررسی تمامی جوانب در این بخش می‌توان گفت، ایکس۲۲ دارای یک طراحی بروز و زیبا بوده و بزودی جای خود را دربین خریداران بسیاری بعنوان گزینه اول در این رده پیدا خواهد کرد.

طراحی داخلی
طرح کابین X22 نیز با توجه به سیاست‌های جدید کمپانی چری به ام وی ام X33 جدید بسیار شبیه بوده و دقیقا مشابه آن خودرو در ابعادی کوچک‌تر با کمی تغییرات طراحی شده است. استفاده از جنس پلاستیک های با کیفیت نیز در داخل این خودرو نسبت به سایر رقبای خود در این رده از دیگر محاسن این محصول برای خرید بوده و از نکات جالب داخل کابین این خودرو می‌بایست به پشت امپر جذاب و جدیدی که این شرکت بر روی این خودرو تعبیه کرده است، نام برد. البته مواردی همچون دو رنگ بودن بخش‌های داخلی کابین از جمله صندلی‌ها، قسمت‌هایی از داشبورد و درها و اهرم دنده ای به شکلT به جذابیت‌های این کراس اوور کوچک افزوده است.

امکانات رفاهی
درنزد مشتریان ایرانی، دارا بودن آپشن یکی از عوامل مهم در انتخاب خودرو است و از این رو کمپانی چری با همکاری شریک تجاری خود مدیران خودرو در نمونه عرضه شده به ایران در بالاترین رده به صورت جعبه دنده اتوماتیک امکاناتی همچون سنسور پارک، دوربین عقب، کروز کنترل، صفحه نمایش ۸ اینچی، سانروف برقی، رینگ‌های آلومینیومی،‌ سیستم تهویه مطبوع، بلوتوث، وجود دو حالت رانندگی شامل Eco Mode و Sport Mode، آینه‌های جانبی برقی و کامپیوتر سفری در این بازه نسبت به رقبای خود از تجهیزات کامل تری سود می‌برد.

میزان عملکرد خودرو
در این رده تعدادی زیادی از خریداران بدنبال خودرویی با مصرف سوخت پایین و عملکرد مناسب در مسیرها بوده و انتخاب خود را در اغلب اوقات برپایه این موضوع قرار می‌دهند. X22 با توجه به سایز خود در رده کراس اوور‌های کوچک شهری با میزان مصرف پایین سوخت قرار می‌گیرد که می‌تواند یکی از اصلی‌ترین اهداف برای خرید قلمداد شود.

این خودرو از یک پیشرانه ۱.۵ لیتر با توان تولید ۱۰۵ اسب بخار سود می‌برد و در دو مدل گیربکس ۵ سرعته دستی و ۴ دنده اتوماتیک است. میزان مصرف سوخت این خودرو در نمودار ترکیبی در نسخه دنده دستی برابر با ۵.۹ لیتر بر هرصد کیلومتر و در نسخه دنده اتوماتیک برابر با ۶.۱ کیلومتر در پیمایش مسیرها طبق اعلام رسمی سازنده بوده و شتاب صفر تا صد آن با توجه به اقتصادی بودن و قدرت پایین پیشرانه برابر با عددی مابین ۱۳.۵ الی ۱۴.۹۹در دو نمونه دستی و اتوماتیک است. همچنین عمکرد سیستم تعلیق این خودرو مناسب بوده و ضربات بسیار کمی را با توجه به طراحی و ابعاد خودرو به داخل کابین منتقل می‌کند.

ارتفاعی بلندتر نسبت به اکثر رقبا
X22 را در این کلاس و با توجه به قیمت آن، می‌توان یکی از بلندترین خودروها نامید. ارتفاع این خودرو برابر با ۱۵۷۰ میلیمتر است که در این رده فقط خودرو رنو ساندرو با ارتفاعی برابر با ۱۵۸۰ میلیمتر از ایکس۲۲ مرتفع‌تر است، بدین ترتیب این محصول جدید می تواند در این رده نیز بهتر از اغلب رقبای خود در مسیرهایی با سطح دشواری بیشتر، راحت‌تر حرکت کرده و به پیمایش خود ادامه دهد.

کلام پایانی
در پایان این نکته لازم به ذکر است، ام وی ام X22 محصول جدید شرکت مدیران خودرو را می‌توان با در نظرگرفتن تمامی موارد در این‌کلاس، یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای انتخاب از سوی خریدارن پیرامون یک خودرو کراس اوور کوچک شهری با مصرف سوخت پایین و امکانات مناسب محسوب کرد.