چند دلیل برای اینکه پراید بخریم!
پراید، محصولی پرطرفدار که زخم زبان‌های زیادی را نیز روزانه می‌شنود. این خودرو با وجود اینکه باعث شده بخش وسیعی از مردم بتوانند دارای وسیله نقلیه شوند اما مشکلات بسیار زیادی دارد که تعدادشان از انگشتان دست نیز بیشتر هستند. اما شاید بتوان ضرب المثل معروف هر گلی خاری دارد را برای این خودرو برعکس کرد و گفت هر خاری شاید گلی هم دارد و در این صورت است که بنیان این مقاله شکل می‌گیرد.
 
قیمت پایین :
ما نیز همانند بسیاری از افراد بر این باور هستیم که قیمت حدودی ۲۰ میلیون تومان برای این خودرو گران است اما هرچه که باشد ارزان‌ترین اتومبیل سطح خانوادگی در کشور به حساب می‌آید و البته دست دوم‌های آن قیمت پایین‌تری نیز دارند که با حساب بانکی بسیاری از افراد همخوانی دارد و این قیمت باعث شده که بسیاری از افراد به سراغ این خودرو بروند.
استهلاک کم :
اگر یک پراید صفر را خریداری کنید دو سال از خدمات پس از فروش سایپا بهره خواهید بود و در این مدت هیچ مشکلی در خصوص هزینه نخواهید داشت اما بعد از این دو سال نیز نباید زیاد نگران خودرو خود باشید. زیرا حالا حالاها می‌تواند شما را همراهی کند و این خودرو استهلاک بسیار پایینی دارد.
هزینه نگهداری :
پراید در کنار قیمت پایین، هزینه نگهداری پایینی نیز دارد و اگر خودرو شما به مشکل بر بخورد زیاد به فشار مالی نخواهید افتاد و هزینه قطعات این خودرو تقریبا نصف اتومبیل‌های متداول دیگر ایران است. علاوه بر قیمت پایین قطعات، دسترسی به آ‌ن‌ها نیز ساده است و تقریبا در هر فروشگاهی می‌توانید قطعات مورد نیاز خودرو خود را پیدا کنید. به دلیل قیمت پایین این خودرو، هزینه‌های بیمه‌ای آن نیز پایین هستند و در کل پراید فشار زیادی به جیب شما وارد نخواهد کرد.
مناسب آقایان و خانم‌‌ها :
شاید بتوان گفت پراید نیز جز خودرو‌هایی‌ست که هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان مناسب است و حتی برای جوانان نیز جذابیت خاص خود را دارد و برخلاف خودرو‌هایی نظیر سمند و پژو پارس که ظاهری مردانه دارند، پراید همه پسند است. (حتما سایپا هم با اشراف بر این موضوع تولید آن را متوقف نمی‌کند! الله اعلم)
مصرف سوخت پایین :
نمی‌شود پراید را کم مصرف‌ترین خودرو داخلی به حساب آورد اما در خصوص مصرف سوخت عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهد و همین موضوع نیز باعث استقبال مشتریان آن شده است و پراید برای مصارف درون شهری مناسب به نظر می‌رسد.

نظر شما در خصوص پراید چیست؟