نگاهی به پژو 508 مدل 2018: خودرویی بسیار مجلل!
 در تولیدات اخیر پژو و سیتروئن، 508 و C5، این دو خواهر فرانسوی نتوانسته‌اند به خوبی با آلمانی‌ها رقابت کنند، به همین دلیل این دو سدان سایز متوسط برای نسل بعد خود باز طراحی کلی را به خود خواهند دید. انتشار تصاویر متعدد طرح کانسپت با طراحی غیرمعمول که علامت سیتروئن روی آن نمایان بود و حالا به بیرون درز کردن تصاویر مخفیانه از خودرویی فست‌بک و بسیار زیبا با لوگو شیری که پشت آن خودنمایی می‌کند، گواه این ماجرا هستند که در آینده ای نزدیک با چهره‌ای متفاوت از این دو خودرو مواجه خواهیم شد.
قرار است که C5 با استایل بدنه مشابه نسخه قبلی خود اما با طراحی جذابتر و چشم‌نوازتر تولید شود، اما طراحی پژو ۵۰۸ به طور کلی تغییر خواهد کرد.

 با طراحی مجدد از صفر، نسل بعدی سدان سایز متوسط پژو به طور قابل توجهی با مدل ناامید کننده فعلی خود متفاوت خواهد بود. تصویر کانسپت بالا که سال ۲۰۱۴ منتشر شده است شاید بتواند نشانه خوبی باشد از آنچه که انتظار تولید آن را داریم. از آنجایی که طرح فوق شگفت انگیز است پس می‌توان انتظار داشت که مدل جدید هم دست کم زیبا باشد. آخرین تصویر منتشر شده از نمونه کانسپت پژو که در زیر مشاهده می‌کنید، می‌تواند به ما سر نخ جدیدی از طراحی ۵۰۸ جدید بدهد.

به دلیل اینکه این خودرو سال بعد عرضه خواهد شد، پس در این مدت شاهد پلتفرم جدیدی نخواهیم بود و تغییرات گسترده ۵۰۸ جدید بر روی پلتفرم EMP2 سوار خواهند شد. EMP2 پلتفرم گروه PSA، متشکل از پژو، سیتروئن، اپل و چند شرکت دیگر که برای سدان‌های کوچک یا متوسط با سیستم دیفرانسیل جلو یا دو دیفرانسیل استفاده می‌شود. در ۵۰۸ جدید همانند طراحی بدنه، کابین نیز از طراحی کاملا جدید بهره خواهد برد. تصاویر جدید بدست آمده  نشان می‌دهند که در این خودرو هم همانند خودروهای شاسی بلند ۵۰۰۸ و ۳۰۰۸  از طراحی داخلی جدید پژو با نام i-Cockpit استفاده خواهد شد. به هر حال کابین ساخته و پرداخته شده ۵۰۸ جدید باید با چاشنی کیفیت بسیار بالا ترکیب شود تا بتواند انتظارات مردم را در بازاری که خودروهایی مثل Insignia، Mondeo، Passa و Superb بسیار محبوب هستند، برآورده کند. اگرچه سیتروئن در حال کار کردن روی C5 جدید است اما متأسفانه بعید است که در آینده‌ای نزدیک آن را در اروپا ببینیم پس ۵۰۸ باید به تنهایی و بدون هم‌نژاد خود در اروپا حضور یابد.