جک S5 دنده ای بهتر است یا اتوماتیک
پس از موفقیت خودروی جک S5 دنده‌ای، شرکت کرمان موتور اقدام به تولید و عرضه مدل اتوماتیک این شاسی بلند چینی کرده است. این اقدام قبلا نیز در باب تولید خودروی محبوب J5 صورت گرفت و ابتدا مدل دنده‌ای و سپس مدل اتوماتیک این خودرو عرضه شد. تفاوت‌های جک J5 دنده‌ای با مدل اتوماتیک این خودرو خیلی زیاد نیست. اما تفاوت‌هایی در جک S5 دنده‌ای و اتوماتیک دیده می‌شود و همچنین از نظر امکانات، جک S5 توماتیک با مدل دنده‌ای خود کمی متفاوت است. با هم نگاهی به تفاوت‌های مدل‌های جک S5 دنده‌ای و  جک S5 اتوماتیک می‌اندازیم.
 ابتدا از ظاهر جک S5 اتوماتیک نسبت به مدل دنده‌ای شروع می‌کنیم. در رابطه با ظاهر این خودرو، ما منتظر عرضه مدل فیس لیفت بودیم، ولی کرمان موتور به همان ظاهر قبلی بسنده کرده و هیچ تغییری در ظاهر خودرو به وجود نیامده است.
مدل جک S5 دنده‌ای و اتوماتیک S5 از نظر قدرت موتور و ویژگی‌های مربوط به آن کاملا شبیه به یکدیگر هستند و در هر دو مدل از یک موتور 2هزار سی‌سی توربوشارژ، با توان 173 اسب بخار بهره برده‌اند. جالب اینجاست که در تیزری تبلیغاتی مربوط به مدل اتوماتیک S5 و با طراحی فیس لیفت، که ظاهرا در ایران عرضه نمی‌شود، توان این موتور 250 اسب بخار ذکر شده بود.
تفاوت اصلی فقط دنده اتوماتیک بودن یکی از آن‌هاست، که در این‌باره باید گفت، یک دنده اتوماتیک 6 سرعته و دو کلاژ است و فعلا نمی‌توان درباره نحوه عملکرد این گیربکس نظری داد و باید منتظر گذشت زمان بود.

همچنین مدل اتوماتیک این خودرو مجهز به سنسور باران، صندلی برقی با گرمکن و محافظ سرنشین، دوربین دنده عقب و کی‌لس استارتر و ورود بدون کلید است. در حاضر جک S5 دنده‌ای با قیمت 84 میلیون و 400 هزار تومان عرضه می‌شود و به دلیل قیمت مناسب خود با استقبال زیادی از سوی خریداران روبرو بوده است، اما قیمت مدل اتوماتیک آن در حدود 95 میلیون تومان است، که به خاطر سری اول بودن این خودرو می‌توانید در اولین ثبت نام برای خرید، از تخفیف 2 میلیون تومانی کرمان موتور استفاده کرده و این خودرو را با 88 میلیون تومان خریداری کنید.
رقبای جک S5 چه در مدل دنده‌ای و چه اتوماتیک همه چینی هستند و اصلی‌ترین رقیب جک S5 اتوماتیک، چری تیگو 5، با قیمت 92 میلیون تومان است.
البته بد نیست نگاهی هم به تیوولی کمپانی سانگ یانگ بیاندازید!
اگر به دنبال شرایط مناسب فروش اقساطی سانگ یانگ تیوولی هستید این مطلب را از دست ندهید.!