مقایسه فنی برادران کره ای; هیوندای النترا یا کیا سراتو؟
 کیا سراتو و هیوندای النترا دو خودروی پرفروش و محبوب در بازار ما هستند. این دو خودرو در کلاس سدان‌های کامپکت قرار میگیرند و توانسته‌اند به خوبی در برابر رقبا قد علم کنند. این دو خودرو از پلتفرمی یکسان بهره می‌برند و موتور، گیربکس و سیستم تعیلق آن‌ها نیز کاملا مشابه است. در نتیجه عمده تفاوت‌های این دو خودرو از لحاظ طراحی و ظاهری است.
هیوندای النترا در سال 2017 با نسل جدید خود وارد میدان شده است. بر خلاف نسل‌های قبل، النترای جدید از موتور 2 لیتری مشابه با سراتو بهره می‌برد. همچنین طراحی النترای جدید بیش از هر زمان دیگر به سوناتا LF شبیه شده و ظاهری با وقارتر و جدی‌تر از قبل پیدا کرده است.کیا سراتو نیز در سال 2017 یک فیس لیفت جزئی را تجربه کرده که عمده تغییرات آن مربوط به جلو پنجره جدید و تغییر در طراحی چراغ ها شده است. همچنین آپشن‌های جدیدی نیز در دسترس خریداران سراتو قرار گرفته است.

همانطور که قبلا ذکر شد، هر دوی خودروها از موتور 2 لیتری تنفس طبیعی با پاشش چند نقطه‌ای سوخت بهره می‌برند. قدرت تولیدی این موتور حدود 150 اسب بخار است که از طریق یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.هر دوی این خودروها در فول‌ترین تیپ از لیست بلندبالایی از تجهیزات رفاهی و ایمنی بهره می‌برند که تنها تفاوت‌های جزئی در بین آن‌ها وجود دارد. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به وجود کیسه‌هوا زانویی در النترا و پدال شیفتر پشت فرمان در سراتو اشاره کرد.
در حال حاضر کیا سراتو با قیمت رسمی 145 میلیون تومان و هیوندای النترا با قیمت رسمی 147.2 میلیون تومان توسط اطلس خودرو و آسان موتور، نمایندگان کیا موتورز و هیوندای در ایران به فروش می‌رسند.