مدیران سایپا باید محاکمه شوند - شعار مرگ بر آمریکا در همه جای دنیا وجود دارد
 تحلیل گر مسائل سیاسی افزود: از آنجایی که با کشورهایی مانند افغانستان و پاکستان و عراق همسایه هستیم بدون شک جنس قاچاق وارد کشور می شود اما ما باید خود با عدم خرید کالاهای خارجی مشکل کالای قاچاق را حل کنم وی با انتقاد از وضعیت فرهنگی موجود در کشور تاکید کرد:اگر قوانین مختلف را رعایت می کردیم به جای هزینه نرده کشی در خیابان می توانستیم هزینه های پله برقی و در کل رفاه مردم را فراهم کنیم. قدیری ابیانه تصریح کرد: اگر به ازای هر ایرانی سالی یک کیلو کاغذ کمتر دور بریزیم می شود 80 هزار تن و صرفه جویی مطلوبی صورت می گیرد وی با اشاره به ساعت کار مفید در کشور خاطرنشان کرد: اگر کار مفید ما به جای 64 دقیقه به دو ساعت می رسید دشمن در تحریم کشور ما به شک می افتاد. 

تحلیل گر مسائل سیاسی افزود: بنده معتقد هستم که گرانی در حقیقت به علت کاهش ارزش پول ملی است و دلیل این بی ارزشی پشتوانه پولی کشور است. 

وی با اشاره به کمپین عدم خرید خودروی صفر تاکید کرد: بنده سال 91 در مقاله ای اشاره کردم که مدیران سایپا باید محاکمه شوند چرا که تمام بستگان خود را بر سرکار قرار داده بودند. قدیری ابیانه گفت: چرا در مالزی و آلمان و کره جنوبی کسی نمی گوید که فلان خودرو متعلق به قشر سرمایه دار است پس باید پیچ آن را بی دقت بست تا انتقام بگیریم. 

وی افزود: فاصله طبقاتی در کشورهای پیشرفته هم وجود دارد اما در کشور ما عده ای اعتقاد دارند که باید برخورد بدی با تولید خودروهای گران قیمت شود تا به نوعی سرمایه داران ضربه بخورند تحلیل گر مسائل سیاسی صنعت خودرو سازی در کشور را جزئی از صنایع مهم دانست و افزود: حدود ده درصد از اقتصاد کشور ما را صنعت خودرو تشکیل می دهد و اگر این صنعت افت کند و از صحنه خارج شود به کشور آسیب می رسد. وی تاکید کرد: انسان اشرف مخلوقات است و می تواند از فرشتگان هم بهتر شود پس نباید خود را دست کم بگیریم و در کشور تنبلی را به نوعی الگوی خود قرار دهیم قدیری ابیانه با اشاره به جایگاه کار و فرهنگ کار در پیشرفت کشور خاطرنشان کرد: شهید تهرانی مقدم و همراهانش ایران را تبدیل به یکی از 5 کشور برتر دنیا در فناوری موشکی کردند و بهانه های واهی را دلیل عدم فعالیت ندانستند. وی افزود: عده ای عقیده دارند که باید زنان ما آزاد باشند تا این که با هر وضعیت که تمایل دارند پوشش خود را انتخاب کنند اما بنده در پاسخ می گویم که طبق پژوهشی که در یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا انجام شده است، مردها با دیدن تحریک می شوند اما زن ها با شنیدن تحریک می شوند. 

تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: اسلام اعتقاد دارد که لذت مشروع زن و مرد در نزد خداوند پاداش دارد و پاداش آن نیز بهشت است که در هیچ دینی این موضوع مطرح نشده است. 

وی با اشاره به حدیثی از معصوم تاکید کرد: این ارزش ها در اسلام مورد تاکید قرار گرفته است، اما تفاوت این ارزش با غرب این است که در اسلام این ارزش برای خانواده در نظر گرفته شده است اما در غرب بر این باورند که جذابیت جنسی یک ارزش اجتماعی است قدیری ابیانه افزود: بنده 40 سال پیش در ایتالیا که در حال تحصیل بودم متوجه شدم یک نوع بیماری به نام 40 سالگی وجود دارد که بنا بر این بیماری زنانی که به سن 40 سالگی میرسنددیگر زیبایی و جذابیت جوانی خود را ندارند و این یک نوع بیماری در غرب به شمار می رود که اخیرا این سن به 30 سال تقلیل پیدا کرده است. وی با اشاره به صحبت های خانم نعیمه اشراقی گفت: برخی از تجاوز ها به دلیل این است که عده ای در جامعه به علت بد حجابی تحریک شده اند راهی به جز این اقدام را پیدا نمی کنند. 

تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: اگر قرار بشود که حجاب آزاد گذاشته شود، شاید کسی دلش بخواهد لخت مادر زاد وارد جامعه شود و از همین رو می توان به سادگی نتیجه گرفت که نمی توان حجاب را حذف کرد. 

وی افزود: متاسفانه امروزه شاهد هستیم که برخی از خانم ها همراه با شوهر خود در جامعه هستند اما با حجاب زننده و آرایش غلیظ وارد جامعه می شوند و دلیل این کار خود را جذابیت در چشم شوهر خود می دانند.قدیری ابیانه با انتقاد از وضع حجاب در دانشگاه های کشور خاطرنشان کرد: باید به خانم های بد حجاب گفت که لطفا رعایت کنید و این جوانان مجرد را تحریک نکنید چرا که من در دانشگاه های مختلف دنیا سخنرانی کرده ام اما در هیچ کشوری ندیده ام که به اندازه دانشگاه های ایران آرایش کرده و بزک کرده و جود داشته باشد. وی در رابطه با شعار مرگ بر آمریکا تصریح کرد: یک بار مصدق به آمریکا اعتماد کرد و نتیجه آن شده که شاه بیش از 20 سال حکومت کرد و این را هم بدانید که شعار مرگ بر آمریکا در همه جای دنیا وجود دارد و فقط در کشور ما نیست که این شعار در بین مردم سر داده می شود. 

تحلیل گر مسائل سیاسی با اشاره به وام های بانکی خاطرنشان کرد: چون ما وام چهار درصد می دهیم کافی است تا شخصی این وام را از بانکی بگیرد و در بانک دیگر آن را به عنوان سپرده قراردهد و حداقل 20 درصد سود بگیرد. وی تصریح کرد: اگر بابک زنجانی و دیگران را بزنید باز هم مشکل حل نمی شود بلکه باید بسیار اساسی تر و ریشه ای تر اقدام شود. 

قدیر ابیانه گفت: باید اشکالات رئیس جمهور قبلی مورد نقد قرار بگیرد اما این رویه که هر دولتی دولت قبل از خود را به اشکال مختلف بکوبد، روش صحیح و اخلاقی نیست.