برگزاری نمایشگاه بین‌المللی خودرو در تهران
 
 
  در این نمایشگاه ۹۱۰  شرکت داخلی و خارجی، نوین ترین تجهیزات، صنایع و خدمات مرتبط با حوزه قطعات و مجموعه های خودرو را عرضه و به نمایش می گذارند که از این تعداد ۴۲۱ شرکت داخلی و ۴۸۹ شرکت خارجی هستند.

در دهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران علاوه بر شرکت‌های داخلی، شرکت‌هایی از ۲۰ کشور شامل آلمان، ترکیه، ژاپن، ایتالیا، هند، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، بلژیک، چین، تایوان، تایلند، کره جنوبی، هلند، اتریش، دانمارک، امارات متحده عربی، استرالیا، بنگلادش و مالت نوین ترین تولیدات و تجهیزات خودر را ارائه خواهند کرد.

البته برخی از کشورها از جمله آلمان، چین، ترکیه، تایوان، کره جنوبی و هند در این نمایشگاه به صورت گروهی (پاویون) حضور می‌یابند.

این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۲۵ هزار متر مربع (فضای مفید) و در ۱۵ سالن نمایشگاهی و فضای باز محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار خواهد شد که این بخش امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد نشان می دهد.

در دهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران، انواع قطعات و مجموعه های خودرو، انواع قطعات فنی و متوری خودرو، انواع قطعات بدنه خودرو، انواع ماشین آلات و تجهیزات قطعه سازی، مجموعه های تحقیقاتی و طراحی مهندسی، مواد اولیه و تجهیزات جانبی خودرو، بازرگانی و خدمات پس از فروش، نشریات تخصی صنعت خودرو، لوازم تزئیناتی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو، محصولات پاک کننده خودور و سایر تجهیزات و خدمات این حوزه در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت که در این میان عرضه تجهیزات و ماشین آلات ساخت داخل که با تکنولوژی روز تولید شده، از اهمیتی ویژه برخوردار است.

معرفی دستاوردها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کارخانه ها و شرکت‌های داخلی، بستر سازی برای توسعه مبادلات و همکاری های صنعتی شرکت‌های ایرانی و خارجی، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید صادراتی، ارائه پتانسیل‌ها و توانمندی‌های صنعت قطعه سازی کشور، نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه، ایجاد ارتباط‌ های تجاری جدید و انتقال دانش، تکنولوژی و تجربیات موفق جهانی به کشور، فراهم کردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری شرکت‌های داخلی و خارجی و کار آفرینی و اشتغال پایدار از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

برگزاری ۱۲ همایش و کارگاه علمی آموزشی با حضور مهندسان، متخصصان و استادان دانشگاه‌ها و همچنین برنامه ریزی برای بازدید چند هیئت صنعتی، تجاری و بازرگانی داخلی و خارجی، برخی از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

دهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران از ۲۵ تا ۲۸ آبان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.