کاهش 37 درصدی وقوع سرقت خودرو در زنجان

 

یرج خانی پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروی انتظامی شهرستان زنجان از همه ظرفیت‌ها برای ایجاد آسایش و آرامش شهروندان استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پلیس اقدامات گسترده‌ای در راستای پیشگیری از وقوع جرائم به کار گرفته است، ابراز داشت: با همکاری خوب شهروندان در 6 ماهه نخست سال جاری وقوع سرقت خودرو نسبت به مشابه سال گذشته 37 درصد کاهش‌یافته است.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان با اشاره به اینکه در پی وقوع دو فقره سرقت خودرو در شهر زنجان بلافاصله پلیس اقدامات خود را برای کشف خودروها آغاز کرد، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در کمتر از چند ساعت هر دو خودرو مسروقه کشف شد.

خانی‌پور بر ضرورت رعایت نکات امینی برای جلوگیری از سرقت تأکید کرد و یادآور شد: با رعایت اصول ایمنی و تجهیز خودرو به لوازم بازدارنده از سرقت مثل قفل فرمان و پدال و نصب دزد گیر و توجه جدی به هشدارهای پلیس می‌تواند جلوی بسیاری از سرقت‌ها را بگیرد.

وی از مردم زنجان خواست تعامل و همکاری خود را با پلیس همچون گذشته تداوم بخشند و پلیس را در راستای رسیدن به اهداف یاری کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان در ادامه با اشاره به سرقت یک رأس اسب از باغات روستای دو اسب زنجان گفت :با اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته سارق در کمتر از چند ساعت شناسایی شد.

خانی پور اضافه کرد: مأموران در یک اقدام ضربتی متهم را دستگیر کرده و اسب مسروقه کشف و تحویل مال‌باخته شد.

* شعله‌ور شدن چراغ‌نفتی در زنجان مغازه‌ای را به خاکستر تبدیل کرد

وی در ادامه با اشاره به اینکه در پی اعلام یک مورد آتش‌سوزی در بازار بالای شهر زنجان بلافاصله گشت کلانتری برای بررسی موضوع به محل اعزام شد، اظهار داشت: در بررسی اولیه مشخص شد یک باب مغازه جوراب‌بافی در آتش سوخته است.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان اضافه کرد: در  این حادثه به علت شعله ور شدن چراغ‌نفتی که صاحب مغازه برای گرم شدن از آن استفاده کرده بود مغازه جوراب‌بافی آتش گرفت.

خانی‌پور ادامه داد: به گفته صاحب مغازه در این حادثه 11 دستگاه جوراب‌بافی، دو دستگاه چرخ زیگزال‌دوز، 10 تا 15 میلیون نخ جوراب و 3 میلیون مارک جوراب در آتش سوخته است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه این آتش‌سوزی خوشبختانه حادثه جانی نداشته است، افزود: شهروندان باید در استفاده از وسایل گرمایشی به نکات ایمنی توجه داشته باشند.