نگاهی به کانسپت‌های کیا در نمایشگاه امسال SEMA
 
 در طول ۲۱ سال حضور در بازار ایالات متحده، ما با افتخار نظاره‌گر نقش محصولاتمان در مسافرت‌های مردم و ماجراجویی‌های لذت‌بخش آنها در تمام گوشه‌های کشور بوده‌ایم. امسال، نمایشگاه SEMA برای ما فرصتی فراهم کرد تا این روح ماجراجویی موجود در جاده‌ها را در آغوش بگیریم و تنوع مناطق مختلف در امریکا و همین‌طور علاقه مردم به استفاده از تزئینات شخصی در خودروهایشان را به تصویر بکشیم.در بین ۶ خودروی سفارشی کیا در نمایشگاه SEMA 2015، در ادامه می‌خواهیم نگاهی به چهار کانسپت دیگر داشته باشیم که دو مدل آن‌ها برای اولین بار در معرض دید عموم قرار داده شده‌اند. دو مدل جدید سورنتوی پس‌‌وست و اپتیمای A1A نیز پیش از این در پدال معرفی شده اند.

فوتو سافاری سدونا
فوتو سافاری سدونا محصول سفارشی دیگری از تیم خلاق LGE-CTS موتور اسپورتس است؛ با این تفاوت که این بار منطقه شمال شرق ایالات متحده مدّنظر بوده است. همچنین این تیم با مشورت‌گرفتن از یک گروه حرفه‌ای از عکاسان، سدونا را برای داشتن یک ریل سقف مناسب برای قرارگیری دوربین‌های DSLR و سیستم دوربین ورزشی WASPcam آماده کرده‌اند. در عین حال، این ریل سققی قادر است تا وزن یک عکاس را نیز تحمّل کند.فوتو سافاری سدونا مجهز به یک جلوپنجره «استریت سن اسپید» و یک سیستم تعلیق «هل‌ویگ» با تنظیم ارتفاع خودکار است. درون کابین سدونا، ردیف صندلی‌های وسط برداشته شده‌اند و کیا، در واقع این خودرو به یک استودیوی ادیت حرفه‌ای تبدیل کرده‌ است. یک آی‌‌مک ۲۷ اینچ با نمایشگر 5K رتینا چیزی است که در هر MPV دیگری می‌تواند هزینه‌ای اضافی برابر ۱۷۹۹ دلار داشته باشد.فورته کوپ ماد باگر
آخرین کانسپت جدید کیا برای نمایشگاه امسال SEMA، «فورته کوپ ماد باگر» نام دارد که وسیله‌ای ایده‌آل برای مسابقه در گل و لای است. «لاکس موتور ورکز» شرکتی است که پشت این پروژه بوده و نسخه‌ای منحصر به فرد از کوپ با ارتفاع زیاد از سطح زمین، تایرهای آفرود، تغییرات در گل‌گیرها و لبه‌های کناری بدنه، سقف پانوراما، صندلی‌های مسابقه‌ای «اسپارکو اوو II رد ریس» و یک غربیلک فرمان «اسپارکو L575» تولید کرده است.
از لحاظ ظاهری، چهره ماد باگر نشان می‌دهد که از قرار گرفتن در هر گونه مسیری، هراس ندارد. شاید به همین دلیل نیز ممکن است برای یک سفر خارج از جاده‌ای، نسبت به پس‌وست ادونچر سورنتو ترجیح داده شود. در مورد کانسپت‌های بالست پوینت سدونا و تریل‌استر، باید گفت که اولین کانسپت در نمایشگاه SEMA در سال ۲۰۱۴ حاضر بوده و دومی نیز معرفی رسمی‌اش را در فوریه سال جاری میلادی در نمایشگاه شیکاگو تجربه کرده است. این دو کانسپت، البته شرایط کاملاً متفاوتی دارند؛ «بالست پوینت» چیزی شبیه به یک کافه متحرک است و «تریل‌استر» نیز یک نسخه سفارشی از «سول» بوده که یک سیستم دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک الکتریکی برای آن به کار رفته است.