پرداخت وام به 10گروه محصولات ایران خودرو
 
 
 سبد محصولات ایران خودرو در تسهیلات 25 میلیون تومانی خودرو شامل خانواده سمند، خانواده 206 ، پژو پارس،  پژو 405 ، تندر دستی، تندر اتوماتیک ، وانت آریسان، تندر پیکاپ، رانا و دنا است.

 قراراست عصر امروز این شرکت جزئیات شرایط فروش انواع این محصولات را منتشر کند تا از فردا متقاضیان دریافت وام با مراجعه به نمایندگی‌های فروش این شرکت اقدام به خرید محصولات مورد نیاز خود کنند.

در وام 25 میلیون تومانی خودرو متقاضیان می‌توانند از تاریخ هجدهم آبان 1394 با مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های مجاز نسبت به خرید دستگاه موردنظر اقدام کرده و بخشی از بهای دستگاه را به صورت نقد و مابقی را حداکثر تا 250 میلیون ریال (که بیش از 80 درصد بهای آن نباشد) در قبال ارایه اسناد تجاری ( اقساط حداکثر 84 ماه با احتساب سالانه 16درصد به صورت چک یا سفته) به نمایندگی مجاز پرداخت کنند. در ادامه، خودروساز اسناد تجاری دریافتی از مشتریان را ظهر‌نویسی کرده و به بانک‌های عامل ارایه می‌کند. بانک‌های عامل اسناد تجاری ارایه شده از سوی خودروساز را که سررسید آنها کمتر از چهار سال باشد، با نرخ 16 درصد خریداری کرده و مبلغ موردنظر را به حساب خودروساز واریز می‌کنند.

فهرست نمایندگی‌های مجاز و خودروها و ماشین‌آلات مشمول طرح از تاریخ هجدهم آبان 1394 در تارگاه دولت، بانک‌مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌شود. در طرح مزبور خرید خودروها و ماشین‌آلات کشاورزی (کمباین و تراکتور) با اقساط حداکثر هفت ساله امکان پذیر است.