مقامات فولکس واگن از سفر به آمریکا واهمه دارند
 
 
 
  یک روزنامه آلمانی روز شنبه گزارش داد، پس از آنکه ماموران تحقیق آمریکایی گذرنامه یکی از کارمندان شرکت فولکس واگن را در سفر به این کشور ضبط کردند، اکنون مدیران این شرکت خودروساز آلمانی از سفر به آمریکا واهمه دارند.
روزنامه آلمانی سودوتشه زیتونگ، به نقل از منابع آگاه در این شرکت نوشت، فولکس واگن معتقد است ماموران تحقیق آمریکایی می خواهند مانع از فرار مدیر این شرکت از بازجویی یا تعقیب کیفری مرتبط با رسوایی استفاده از نرم افزار متقلبانه در خودروهای تولیدی فولکس واگن شوند.
شرکت فولکس واگن در آمریکا در معرض تحقیقات ماموران فدرال قرار دارد و به دلیل اذعان به استفاده عامدانه از نرم افزاری متقلبانه که میزان آلایندگی خودروهای دیزلی اش را کمتر نشان می دهد، احتمالا با جریمه ۱۸ میلیارد دلاری مواجه خواهد شد.
ماری نیکولز، رئیس دفتر منابع هوای کالیفرنیا، که در حال تحقیق در مورد پرونده فولکس واگن است از نحوه مدیریت این رسوایی توسط فولکس واگن انتقاد کرده است.
این روزنامه به نقل از یک منبع آگاه نوشت، اکنون بعید است که ماتیاس مولر، مدیر اجرایی جدید فولکس واگن آنگونه که برنامه ریزی شده بود در نیمه دوم ماه نوامبر به آمریکا سفر کند.

روزنامه سودوتشه زیتونگ، به نقل از یک نفر از مقامات بلندپایه فولکس واگن می نویسد: «ما باید قبل از اینکه وی بتواند به آمریکا پرواز کند، این مسئله را از نظر حقوقی بررسی کنیم.»
هیچ برنامه رسمی ای برای سفر مدیر جدید شرکت فولکس واگن به آمریکا وجود ندارد و این شرکت تاکنون از پاسخ به این سواتل که آیا احتمال سفر مولر به آمریکا وجود دارد یا نه خودداری کرده است.