برخورد شدید خودرو با گاردریل در قم منجر به قطع عضو ۲ نفر شد
 
 محمدرضا حسنی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۸۰ مأموریت تصادف و غیر تصادف توسط مأموران اورژانس قم انجام شده است.

وی گفت: در یکی از مأموریت‌ها در ساعت هفت صبح امروز، پس از دریافت اطلاعات مردمی از طریق تلفن ۱۱۵ مبنی بر واژگونی و برخورد شدید یک دستگاه خودرو تویوتا با گاردریل در اتوبان قم - کاشان، پرسنل اورژانس زمینی خود را به محل حادثه رسانده و با توجه به شرایط خاص مجروحان درخواست بالگرد شد.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: بالگرد اورژانس با توجه به شرایط نامساعد جوی سریعا به محل حادثه اعزام شد و مجروحان حادثه را همراه با مراقبت‌های ویژه طول مسیر به مرکز شهید بهشتی منتقل کردند.

وی اضافه کرد: مجروحان شامل آقایی ۴۰ ساله دچار قطع عضو هر دو پا از ناحیه مچ و خانم حدود ۳۰ ساله دچار قطع عضو از ناحیه مچ و کودک سه ساله با آسیب‌های جزئی بود.

حسنی گفت: شرایط و نوع قطع عضو به شکلی بود که طبق گفته همکاران بیمارستان شرایط پیوند وجود نداشت و اگر این امکان وجود داشت کادر پروازی بالگرد اورژانس با وجود شرایط جوی نامساعد اعلام آمادگی جهت انتقال مجروحان به تهران را داشتند.

وی عنوان کرد: در تصادفی در ساعت ۱۰ دقیقه بامداد در محور دلیجان - سلفچگان برخورد اتوبوس با گاردریل پنج مجروح داشت که مجروحان این تصادف نیز توسط سه آمبولانس اورژانس به مرکز نکویی قم منتقل شدند.