"مترو" به نعمت آباد رسید
 
  مهندس سید جعفر تشکری هاشمی افزود: ایستگاه نعمت آباد یکی از ایستگاه‌های جنوبی خط سه مترو است که در جنوب غرب تهران قرار دارد و بین ایستگاه های متروی آزادگان و عبدل آباد واقع شده و علاوه بر محله نعمت آباد، محلات پر تراکم و پر جمعیت جوانه، خلازیل، سهیل و شهید کاظمی را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

وی با اعلام این که برای دو ورودی این ایستگاه که در دو ضلع شمالی و جنوبی بزرگراه آیت ا... سعیدی واقع شده اند، ۸ دستگاه پله برقی نصب شده،‌ تأکید کرد: همان طور که به مردم عزیزمان قول داده بودیم، هیچ ایستگاه مترویی را بدون پله برقی افتتاح نخواهیم کرد.

معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر این که ایستگاه متروی نعمت آباد از زیربنایی بالغ بر ۱۱ هزار متر مربع برخوردار است، خاطرنشان کرد: به منظور احداث این ایستگاه، ۸۵ هزار متر مربع خاک برداری انجام شده و ۵ هزار تن میل گرد، ۳۰ هزار متر مکعب بتن و ۲۷ هزار متر مربع قالب بندی به کار رفته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گفتنی است ایستگاه متروی نعمت آباد یکی از ایستگاه های خط سه متروی تهران است که به طول ۳۷ کیلومتر از ایستگاه آزادگان در جنوب غرب تهران آغاز شده و تا ایستگاه قائم (عج) در شمال شرق تهران امتداد دارد و بخش شمالی آن در آستانه آغاز سال جدید تحصیلی با حضور رییس جمهوری و شهردار تهران افتتاح شد.