سه کاربرد عجیب لودر !
 
دلبستگی به خودروها فقط در دنیای سواری‌ها مصداق ندارد، بلکه در عرصه خودروهای کاروتجاری نیز سروکار داشتن با این نوع خاص از خودروها با حواشی جالبی همراه است. تا جایی‌که یک داماد چینی به نام شانگ زونگ‌ کیانگ برای صرفه‌جویی در هزینه جشن ازدواج خود، از یک دستگاه لودر به عنوان ماشین عروس استفاده کرد و برای این کار، موفق شد رضایت عروس 26 ساله یعنی یی یوزی را نیز جلب کند.
دو سال پیش نیز یک راننده قدیمی لودر به نام بیلی جونز که به مدت 40 سال شغلی جز این نداشت و پس از بازنشستگی نیز به دلیل علاقه خاص به لودرش حاضر به فروش آن نشده بود، پس از مرگ در سن 83 سالگی با همان لودر تشییع شد، زیرا به دخترش گفته بود که همیشه دوست داشته هنگام کار با لودر بمیرد، یا این‌که با این وسیله به مراسم تدفین خود برده شود.
سومین مورد که مربوط به کشور خودمان و خردادماه امسال است به یک مورد انتقام‌گیری با لودر برمی‌گردد! پس از قتل یک راننده 30 لودر به دست یک راننده دیگر 33 ساله که در خرمشهر به کار پیمانکاری مشغول بودند، خانواده مقتول پس از اطلاع از قتل و متواری شدن قاتل در حرکتی عجیب، سوار بر چند لودر به خانه بستگان قاتل حمله‌ور شدند و طی دو ساعت با لودر چهار خانه را ویران و بدین ترتیب قاتل را مجبور کردند خود را به پلیس معرفی کند. البته تخریب‌کنندگان نیز دستگیر و روانه زندان شدند. البته بستگان قاتل به هنگام تخریب، خانه‌های خود را ترک کردند و به کسی آسیبی وارد نشد.
چهارمین مورد که باز هم در ایران اتفاق افتاده است مربوط به شرکت توزیع برق شهرستان لنده و روستای ایدنك است که از لودر برای تعویض سیم و روشنایی استفاده کرده است. دلیل این اقدام عجیب نبود خودروی بالابر در اداره برق این شهرستان عنوان شده است.