45 درصد از رانندگان پایتخت قانون خط سفید را رعایت می کنند
 
 
 

سروان اسدی از شهرداری تهران به خاطر توجه به این موضوع مهم در سلامت شهروندان و کاهش تصادفات تقدیر کرد و گفت: از آغاز پروژه خط سفید در سال گذشته تاکنون نزدیک به 45 درصد از رانندگان پایتخت حریم خط سفید را به صورت کامل رعایت کردند.

وی کلاس آموزشی خود را با نشان دادن تصاویر و فیلمهایی از تصادفات سطح شهر، حاصل از عدم رعایت خط سفید معابر نمایش داد و ضوابط و مقررات رعایت خط سفید را از نگاه قانون تبیین کرد.

در ادامه مهدی پورقاسم معاون توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه 3 با اشاره به اهمیت رعایت خط سفید معابر و خیابان ها، فرهنگ سازی در این زمینه را وظیفه ای همگانی بر شمرد و افزود: در این همایش تلاش می کنیم رانندگان شاغل در منطقه را نسبت به این موضوع آگاه تر و حساس تر کنیم.

پورقاسم توجه تمامی نهادها و سازمان ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی را به پروژه خط سفید زمینه ساز فراگیر شدن توجه به آن دانست و گفت: اینکه یکی از همکاران رانننده منطقه توقع داشته باشیم نسبت به رعایت محدوده خط سفید و حرکت بین خطوط سفید دقت لازم را نشان دهند سرآغاز تحولی عظیم در سطح شهر و فرهنگ رانندگی صحیح خواهیم بود.

مختاری مدیر عامل شرکت خودرو سرویس شهر نیز در سخنانی ضرورت توجه رانندگان شاغل در این شرکت به پروژه خط سفید را مورد توجه قرار داد و افزود: 7 هزار راننده ی شاغل در این شرکت را موظف به رعایت حریم خط سفید معابر و خیابان ها نموده ایم و در صورت آگاهی از عدم رعایت هر راننده، با آن برخورد خواهیم کرد.

وی آموزش را در این زمینه مهم و تاثیر گذار توصیف کرد و از نهادهای مذکور خواست نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی مشابه برای رانندگان شاغل در دستگاه خود اقدام کنند.

همایش آموزشی پروژه خط سفید ویژه رانندگان خودرو سرویس شهر، خودرو شهربان، معبربان و سامانه 137 شهرداری منطقه 3 با حضور معاون توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه 3، مختاری مدیر عامل شرکت خودرو سرویس شهر و رانندگان منطقه و کارشناسان پلیس راهور برگزار شد.