دست دولت را باید از اقتصاد کوتاه کنیم
 
عباس قائدرحمت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه لرستان، اظهار کرد: ناگزیریم و هیچ‎وقت نمی‎توانیم قیمت‎ کالاها را کاهش دهیم. قیمت خودرو و مسکن هم نمی‎تواند ثابت بماند اما باید قیمت‎های آن‌ها را مدیریت کرد. دولت باید قیمت برخی از اقلام را مدیریت کند و اجازه ندهد اثرات روانی سویی از سوی واسطه‎گران، دلالان و محتکران روی برخی اقلام ایجاد شود.

 

وی گفت: چنانچه قرار باشد افزایش قیمتی صورت گیرد، باید این مهم سالی یک‎بار انجام شود نه این‌که ضمن سال و در چند نوبت شاهد نوسان قیمت‎ها باشیم. قیمت کرایه حمل ‎و نقل و سوخت سالی یک‎بار انجام می‎شود و این باید در زمان بودجه‎ریزی مدنظر قرار گیرد و چنانچه هر روز قیمت‎ها را تغییر دهیم نمی‎شود؛ دولت باید نظارت بیشتری روی این مهم داشته باشد. یکی از وظایف دستگاه‎ها این است که باید نظارت بیشتری بر قیمت‎ها داشته باشد و دست واسطه‎گران و دلالان را کوتاه کنند.

 

وی تاکید کرد: باید بخش خصوصی را حمایت و دست دولت را از اقتصاد کوتاه کنیم تا تنها به وظایف حکومتی خود برسد و رقیب بخش خصوصی نباشد. بخش خصوصی باید به همه اطلاعات در بخش اقتصادی دسترسی داشته باشند و این‎گونه نباشد که این اطلاعات تنها در دست یک یا 10 نفر خاص باشد.

 

وی با تاکید براین‌که «اقتصاد رقابتی بخش خصوصی می‎تواند در اقتصاد کشور کارگشا باشد» افزود: این مهم را در طول سال‎ها نتوانسته‎ایم انجام دهیم و این در حالیست که رهبر معظم انقلاب سال‎ها بر توجه به بخش خصوصی و تعاونی‎ها تاکید داشتند و برای این مهم باید اقتصاد از بخش دولتی خارج شود.