استقبال خوبی را پیش‌بینی می‌کنیم؛
 
سید محمود احمدی در پاسخ به این سؤال که آیا مردم از تسهیلات اعطایی خرید خودرو و کالا استقبال می‌کنند، بیان کرد: به دلیل اینکه در این طرح نرخ سود بانکی تعدیل شده است، امیدواریم از آن استقبال شود.

وی با اشاره به نرخ سود 16درصدی که برای تسهیلات خرید خودرو و کالا ایرانی تعیین شده است، افزود: در شرایط فعلی تسهیلات با نرخ‌های بالاتری پرداخت می‌شود و چون نرخ در این طرح کمتر از شرایط بازار است، برداشت ما این است که مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

دبیرکل بانک مرکزی در مورد میزان اقساط تسهیلات خرید خودرو و کالا و قدرت پرداخت مردم، گفت: مردم عادی می‌توانند میزان اقساط این طرح را پرداخت کنند و هم‌اکنون برخی بانک‌ها که کارت اعتباری صادر کردند، سود آن را تا 20درصد تعیین می‌کنند.

احمدی ادامه داد: در واقع بحث این بود که با مشارکت بخش‌های مختلف صنعت و تولید، نرخ سود به‌گونه‌ای تنظیم شود که هم بانک‌ها امکان عرضه خدمات را داشته باشند و هم با اجرای این طرح بخش‌هایی که با انباشتگی کالا مواجه هستند، از رکود خارج شوند.

 

پیشتر مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه اقساط تسهیلات خرید خودرو با نرخ سود 16درصد حداکثر 708هزار و با نرخ سود 12درصد 658هزار تومان خواهد بود، گفت: دوره بازپرداخت وام خودرو از 4 تا 7 سال متناسب با توافق مشتری و خودروساز است.

منبع: تسنیم